Maakogu ja Kihelkonnakogude loomine
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isiklikult, kuu möödumisel Raikküla 3.veeruarist

Go down

Isiklikult, kuu möödumisel Raikküla 3.veeruarist Empty Isiklikult, kuu möödumisel Raikküla 3.veeruarist

Postitamine by agu 6/3/2018, 10:52

Raikküla 3.veebruar oli nii eriline tihe pöev, et sellest ja selle  ümber saaks kirjutada terve romaani

Mind volitanud Talgujate klubi inimeste suunas:
"Oleks ma ometi kümme aastat noorem"
...siis andnuks Raikkülas kogetu ning sellele järgnev alust asjalikult läbi kaaluda kogu Talgujate endi 30+ aastane lugu ja täpsustada tegevusstrateegiaid. Paraku kanname Talgujate klubi vaimu praegu seenioride juhtgrupina ja soliidsete inimeste elurütm on natuke teine. Vanemate ohvitseride klubis ei pühenduta seersandiprobleemidele.
Teemad, mis arvatavalt jäävad süvitsi läbi töötamata, nimetan täna kolme märksõnaga:

    Refleksioonist,
    sünteesi faasist
    süsteemimõtlemisest
Aga kõik kolm saaks mahutada ka viimase - süsteemimõtlemise alla.

Talgujate igakuistele neti-üritustele (klubi ja akadeemia) midagi siit muidugi jõuab ja on juba jõudnudki. Aga kui ma nimetatud kolme teemat kusagil pikemalt püüan lahata, siis jääb see suuresti mu isiklikule "südametunnistusele", ilma Talgujate ühise "garantiita".

Päris laiale publikul sobiks kogetu esitada kolmest eesti kultuurikoodilst lähtudes:
    Palava pudru söömisest
    õpetaja Lauri manitsus Tootsile koolitükkide tegemiseks
    kui pimedad katsuvad elevanti

Raikkülas olnute suunas.
Aare Kasemetsa ja Jüri Ginteri õhutusel alustasime Maakogu erinevaid aspekte kajastavate skeemide joonistamist, GoogleDocs ressurssi kasutades ja koostööle lootes. Mõned said isegi avalikuks pandud. Varsti sain aru, et kuna meil Talgujatega  ülalnimetatud asjades sügavamat arutelu pole olnud ja vist ei tulegi, siis võtsin tempo maha. Lisaks - Maakogul pole esialgu  netiressurssigi, kuhu skeeme panna.  foorum alles häälestub. Pea pool nädalat kulub veel,enne kui mina siia saan hakata jooniseid panema.

Olen teinud ettevalmistusi, otsinud inimesi, kellega koos arendada formaati Stuudio+Skypevõrk. Väga minimaalsel viisil saii juba midagi sarnast tehtud  Kauksi Ülle ja Valdo Ruttasega. Selliste asjade teemaks panen "KuradiKeerulisedKüsimused". Raikküla algatuses on plaane  sihitud esialgu üsna lihtsustatult, lausa kahurväelase konkreetsel kombe:   "Kihelkonnad kokku ja sügisel". Ometi on paljudele Raikkülas olnud inimestele tuttav mõiste "PÕIMSUS".
Üsna varsti julgen ma teha sisukama stuudio-rühma uuema inimeseõpetuse teemal,-  kuidas tänapäeva praktiseerivad psühhiaatrid näevad inimese aju ja mõistuse põimsuslikku pilti  ületamasks  armsaks saanud eelararvamusi (eksiarvamusi) , mis suuresti Fichte kirjatükkidest meie ajudesse asunud.
Kõigi vajalike teemade nimekiri tuleks küllalt pikk.

Juhan Smuulil on kirjatükk "Muhulaste imelikud juhtumised ...".
Sellese registrisse sobiks need viis kommunikatsioonivallast anekdooti, mis mul koos Vodi Alvariga juhtusid 3. veebruaril Balti jaamas 50 min jooksul, kui Tartu rongilt Rapla suunas ümber istusime. Pealinn muutub tohutu kiiresti ja inimene õpib kogu elu. Nii kõlaks tol hommikul Balti-jaams kogetud anekdootlike olukordade moraal.

Mõistan, et enamik Asutavasse kogusse volitatud inimestes rähklevad päevast - päeva leivaraha nimel argist rähklemist. Neil pole ehk mahti lugedagi minu heietusi, kes ma Eesti keskmist pensioni saan.

Lõpetan sõnadega, millega "Kevades" kevadel õpetaja Laur Tootsi eluteele loitsis - "Ikka rõõmsalt edasi!"
Küll me jõuame rõõmsal meelel meie rööprähklemisega (Aare Kasemetsa termin) edasi!.

agu

Postituste arv : 66
Join date : 01/03/2018

http://exinimene.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele